9 лют. 2015 р.

Наша історія


Малько Катерина Іванівна
1937-1939 р.р.
    Початок історії Андрушівської районної бібліотеки сягає далекого 1937 — року політичних репресій, масового “відстрілу” інтелигенції. Відкриття публічної бібліотеки стало одним із перших культурних надбань нашого міста. Їй було надано приміщення колишньої єврейської школи.
     Першим директором районної бібліотеки була призначена Ковальська - Малько Катерина Іванівна, бібліотекарем Усаневич - Тимченко Міла Петрівна. В 1938 році було репресовано батька директора бібліотеки Малько К.І. а її було виключено з комсомолу та звільнено з роботи.
     З 1939 року по 1940 рік очолювала заклад Мелешко Лариса Петрівна.
Пашківська
Ніна Борисівна
.1955-1961р.р
Після війни  районна бібліотека знаходилася в приміщенні Андрушівської середньої школи №1, фонд розміщений в 2 кімнатах : для дорослих і дітей. Бібліотечна справа поступово відроджувалася, її директором призначили Мішин Павліну Василівну. Наприкінці 50-х років книжковий фонд бібліотеки складав 20 тис. примірників, що вимагало значного розширення книгосховища. В 1953 році прийняла бібліотеку Пастовенська Лариса Олександрівна. Обслуговувались бібліотекою 543 читачі.         
Ракович
Юля Карлівна
1961-1979 р.р.
     З 1955 року по 1961 рік бібліотекою завідували досвідчені фахівці з вищою освітою: Пашківська Ніна Борисівна, Блажієвська Валентина Іванівна.
   1961 році завідуючою районною бібліотекою, засновником добрих традицій, натхненником багатьох починань стала Юлія Карлівна Ракович, яка до того часу працювала бібліотекарем Антопільської сільської бібліотеки і навчалася в Київському інституті культури.
Ракович
  Віталій Володимирович
1979-1995р.р.
    1962 році фонд розмістили в непристосоване для бібліотеки приміщення ( нині музична школа ). Пожвавилося надходження літератури з обласного бібколектора, переважала сільськогосподарська та художня література. В 1963 році бібліотеці було надано приміщення парткабінету.
Гульченко
Надія Тихонівна
1996-2008 р.р
.
     З 1979 року по 1995 рік районну бібліотеку очолював В.В.Ракович, який мав великий авторитет, багато зробив для удосконалення бібліотечної справи. Він з тієї плеяди вітчизняної інтелигенції, яка не просто працювала у сфері культури, а творила її щоденно. Його знання та досвід високо цінувався у бібліотечному середовищі району та області.    
   1996 - 2008 роках  бібліотеку очолювала Н.Т. Гульченко  -  відданий бібліотечній справі фахівець, яка використовувала в роботі досвід ветеранів та динамічність талановитого молодого покоління, зберігала позитивний імідж бібліотеки – основного інформаційного центру.

Шпаківська
Неоніла Володимирівна
з 2008 року
   З 2008 року і до сьогодні бібліотеку очолює Шпаківська Неоніла Володимирівна. Маючи велику підтримку колективу та творчі здібності створила неординарний  підхід до роботи. Маючи звання «Майстер народної творчості» зуміла внести в оформлення бібліотеки, організацію  виставок самобутній колорит народних ремесел.
    У 2007 році Андрушівська районна бібліотека відзначала свій 70 річний ювілей. Сьогодні бібліотека є важливим осередком культури в Андрушівському районі і сприяє загально - освітньому,професійному і культурному розвитку громадян, а також формуванню у майбутнього покоління потреби у книзі та освіті. За цією датою стоять різноманітні події, труднощі і здобутки.
Сьогодні колектив районної бібліотеки об’єднує творчих, ділових, компетентних, ерудованих, улюблених у свою справу людей, які виживаючи в скрутних фінансово - економічних умовах, дбають, як зберегти бібліотеку в сучасну переломну мить.
Щорічно послугами бібліотеки користуються майже 5000 читачів. За роки її становлення зібрано книжковий фонд, який нараховує біля 50 тисяч екз. За останні роки значно зросло відвідування бібліотеки - це в основному діти, молодь, студенти - заочники та читачі поважного віку.
   Творчість, професіоналізм, любов до книги, вміння спілкуватися, ініціатива – такі риси притаманні працівникам нашої бібліотеки, які протягом останніх років провели багато цікавих масових заходів з нагоди знаменних літературних дат, визначних подій у житті країни. Підтвердження цьому є чисельні альбоми з відгуками читачів, гостей нашого міста.
Інформацію про нашу діяльність подано у випусках «Творча лабораторія бібліотек Житомирщини», у фаховому науково-виробничому журналі «Бібліотечна планета» та районній газеті "Новини Андрушівщини".

Немає коментарів:

Дописати коментар