23 трав. 2017 р.

Книжкова виставка «Пам'ятаймо імена Героїв»

   
        В Андрушівській районній бібліотеці до Дня Героїв влаштовано книжкову виставку «Пам'ятаймо імена Героїв».





Слайд - презентація «Грані таланту, трагізм долі» (до 110 річниці від дня народження Олега Ольжича)

23 травня  для учнів 10-х класів районною бібліотекою було проведено слайд -  презентацію «Грані таланту, трагізм долі» присвячену 110 річниці від дня народження Олега Ольжича. 



                          

Прикладом героїчної особистості увійшов поет в історію української літератури. Непохитну вірність ідеї, яка палала у нього все своє життя, він довів геройською смертю. Можна по-різному ставитися до творчості Ольжича, але кожна чесна людина низько схилить голову над жертвою, яку приніс цей талановитий поет і вчений на вівтар своєї Батьківщини.





                                                                    

18 трав. 2017 р.

Cлайд-подорож "Далека і близька Європа" (до Дня Європи)

      

       «Далека і близька Європа» - під такою назвою 
18 травня бібліографом Андрушівської центральної районної бібліотеки Оленою Люх для гімназистів було проведено слайд-подорож, присвячену Дню Європи в Україні. 





    Учні не просто розширили свої знання про європейські країни, а й продемонстрували особливий азарт під час проведеної інтелектуальної гри-вікторини «Європа – наш спільний дім».

                   



         Сьогодні  Андрушівська районна бібліотека для дорослих та дітей, в підтримку національної єдності, як велика українська родина одягнула вишиванки. Метою цієї акції стало збереження та примноження наших традицій, популяризація духовної культури нації. В рамках цього проекту бібліотекою проведено годину духовності «Вишиванка єднає українців».



15 трав. 2017 р.

         Сім'я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь,  чинником стабільності і розвитку. Сім'я є джерелом любові, поваги, тут відбувається формування людини як громадянина. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава.
         Саме про це розповідали працівники Андрушівської районної бібліотеки 5 травня своїм юним користувачам під час актуальної бесіди «Сім'я в єдиній Україні», приуроченої Міжнародному дню сім'ї.


9 трав. 2017 р.

Молодіжний флешмоб «До подвигу героїв серцем доторкнись»



Нехай  вічні вогні на могилах горять,
Перед ними завжди на коліна ставайте.
Пам'ятайте живих та  померлих солдат,
Схиліть голови – шану віддайте!

         8.05.2017 року біля Обеліску Слави пройшов молодіжний флешмоб «До подвигу героїв серцем доторкнись».
 Молодь міста, жителі та гості,    представники  влади та  організацій в День пам'яті та примирення вшановували подвиг українського народу в Другій світовій війні.

У цій війні борці за Україну воювали у різних арміях,   але з однією вірою – в незалежну, вільну Україну. День пам'яті та примирення став символом Миру,  Добра і Життя!




                       








4 трав. 2017 р.

В рамках проекту «Історія Андрушівщини через культуру»

     

     На високому березі річки Лебедівки в с. Городківка Андрушівського району на кам’яному моноліті й дотепер постає перед туристами казково красива будівля, яку здалека можна прийняти за середньовічний замок. Один з найоригінальніших
релігійних католицьких будівель України –  костьол Святої Клари.
     







     Саме до цієї культової споруди, пам’ятки архітектури місцевого значення завітали учні Андрушівської гімназії та бібліотекарі центральної районної бібліотеки 4 травня 2017 року в рамках проекту  «Історія Андрушівщини через культуру». Екскурс в минуле ми здійснили з Савіцьким Іваном Леонтійовичем (заступник з навчально-виховної роботи Городківської ЗОШ І-ІІІ ст.). 


Він повідав нам, що костьол не лише захоплював суворістю і вишуканістю форм, він відзначався акустикою інтер'єру і мелодією дзвонів. На дзвіниці була змонтована оригінальна конструкція з трьох дзвонів, найбільший з яких важив 150 кг. Вікна були засклені кольоровими вітражами. Посеред святині висіла кришталева люстра, яка відбивала світло всіх кольорів веселки, створюючи в приміщенні невимовну красу. Урочиста мелодія органа зачаровувала людей, зачіпаючи найтонші струни їх душ. Майстерно виконанні настінні розписи надихали любити людей, цінувати життя і пам'ятати про його минущість на землі.

         



                                                                           


    





     Здивуванню не було меж, коли ми завітали до звичайної сільської школи, яка ось уже 50 років не лише творить свою історію, а й зберігає і примножує колекцію старовинних вишитих рушників та речей побуту,  про які повідала заступник з виховної роботи Голишівська Тетяна Миколаївна.