24 черв. 2016 р.

Інформаційна година "Смерть на вістрі голки"



   Літо… Довгоочікувана пора відпочинку, нових вражень і знайомств. А для бібліотечних працівників це період активної творчої праці, пошуку і впровадження нових форм роботи з підростаючим поколінням.
    Так, 22 червня на базі дитячого оздоровчого табору «Чайка» до  Міжнародного дня боротьби з наркоманією, що був заснований у 1987 році Генеральною Асамблеєю ООН, пройшла інформаційна година «Смерть на вістрі голки». Під час цієї зустрічі діти дізналися про історичний нарис  розвитку хвороби «ПРИСТРАСТІ», причини і наслідки наркоманії серед молоді.



   




   … Тому перш ніж розпочати прийом наркотиків, треба подумати про те, що ставиться на карту. А ставиться здоров’я, доля, життя – найдорожче , що у нас є. Чи варто ризикувати? Жити або не жити? Ось у чому запитання.

17 черв. 2016 р.

Курси? - Прекрасно!


Курси? – Прекрасно!


   На минулому тижні дощові дні змінювались справжньою літньою спекою. Незмінним залишалось одне – всі працівники галузі культури нашого району кожен ранок з’їжджалися до районного будинку культури, бо ж – курси підвищення кваліфікації.
     Обласний центр підвищення кваліфікації працівників культури, мистецтва та туризму в черговий раз направив бригаду обласних спеціалістів в наш район.
     Тема навчання «Діяльність сільських закладів культури по відродженню і розвитку національної культури в умовах сьогодення», –  актуальна і цікава. Загальні лекції читали філолог, психолог, правовий інспектор, фахівець з обласного краєзнавчого музею.

                                         

     З бібліотечними працівниками окремо працювали фахівці Житомирських обласних бібліотек: Н.Й. Семенюк, Л.А. Мозгова, Т.К. Данилевич, В.А. Пивоваров, Г.Г. Козаченко, Л.Я. Баздирєва, Ю.І. Мельник.

                                  



                                                         

     Лекції змістовні, пізнавальні, наповнені потрібною інформацією, які дають, як то кажуть, «їжу для розуму». Наприкінці курсів сільські працівники, розділені на групи, показували уривки масових заходів, які вони проводять в своїх селах. Бібліотекарі запропонували зустріч з поезією «Поезія – це скарб усіх віків», на яку запросили сільських поетес Огороднікову Г.Л. та юну Харчук Владиславу, яка лише починає свій поетичний шлях.

                       

     Знаєте, явка бібліотечних працівників за всі дні курсів 100-відсоткова. Це свідчить про те, що людям було цікаво і, головне, – корисно.
     Тепер залишилося застосувати отримані знання на практиці. Вперед!
 




                                                                                      Методист

7 черв. 2016 р.

«Мистецький червень»


«Мистецький червень»

     5 червня в м. Житомирі розпочало роботу традиційне щорічне обласне свято  декоративно-прикладного мистецтва «Мистецький червень».
     Виставки народних умільців кількох районів області прикрасили Новий Бульвар. Вироби майстрів Андрушівського району зачарували погляди відвідувачів довершеністю і справжньою майстерністю.
     Вишуканість форм, спокій в кольорах скульптури С.О. Когута,  –  і шаленство фарб та композицій картин із солоного тіста бібліотекаря с. Гальчин В.Г. Кравчук.


Поряд – народні ляльки та гармонія елементів, незвична випуклість стрічкової вишивки на сумках М.П. Ісмаілової, а також ніжні, витончені мережені вироби В.Ф. Рожко. Як завжди в центрі уваги ляльки-мотанки, вишиванки та рушники директора районної бібліотеки Н.В. Шпаківської.


     Картини Л.М. Роскопінського зупиняють, змушують замислюватися і несуть красу в душі. Митець також вперше представив виставку виробів різьби по дереву, якою засвідчив ще одну грань свого таланту.
     Всі народні умільці Андрушівщини, представлені в цьому році на виставці декоративно-прикладного мистецтва, носять звання «Майстер народної творчості» і вони його з честю підтвердили.





                                                                           Неоніла Шпаківська, 
                                                                           директор РБ

«Шляхи посилення взаємодії сільських бібліотек, органів самоврядування та навчального закладу»


«Шляхи посилення взаємодії сільських бібліотек,
органів самоврядування та навчального закладу»


      Дуже подобаються мені наші бібліотечні виїзні семінари: саме проведення і процес підготовки, коли ми, працівники районної бібліотеки, відвідуємо сільську бібліотеку, щоб допомогти на місці, підказати, як краще оформити інтер’єр і таке інше.  Обов’язково спілкуємося з сільським головою, так як від підтримки місцевої влади багато в чому залежить успіх роботи бібліотек на селі. 
Завжди під час таких відряджень доводиться спілкуватися з місцевими мешканцями. Особисто я під час подібних розмов чула лише схвальні відгуки про наших бібліотекарів і те, що бібліотеки потрібні на селі.
Це приємно.
     В одній з таких перлинок Андрушівщини, селі Степок, відбувся семінар-практикум на тему «Шляхи посилення взаємодії сільських бібліотек, органів самоврядування  та навчального закладу» . Тема, на мій погляд, дуже цікава і актуальна, так як ці взаємовідносини – база якісної роботи бібліотечної установи на селі.
     Бібліотекар Леся Дмитрівна Ліщенко познайомила гостей зі своєю установою, розповіла про свою роботу, співпрацю з сільською радою та школою.
     Сільський голова, Кулик Л.Б. розповіла про історію села, його сьогоднішнє життя.

                        

     Зі вступним словом виступила директор РБ Н.В. Шпаківська.

                                               

     Консультації надавали працівники РБ: «Бібліотека і влада: грані співпраці. Роль бібліотек у розвитку самосвідомості та правової культури населення» – методист Шуйська Л.Д.; «Бібліотека на допомогу класному керівникові та вчителям- предметникам: партнерство в учбовому процесі» –  бібліотекар РДБ Чернишова І.В.; бібліографічний огляд «Літературний календар літа» – бібліограф Люх О.Ю. 

                

     Досвідом роботи з колегами ділилися бібліотекарі сіл Нехворощ, Ст. Котельня, Павелки та Івниця.

             
     Як завжди під час таких семінарів, в рубриці «Майстер-клас», відбувся показовий масовий захід – подорож в історію «Українкою я народилася», 

     

                      

                                                      

який бібліотекар с. Степок підготувала і провела із старшокласниками місцевої школи.




                                                                                                        Методист