23 бер. 2018 р.

23 березня 2018 року в РБК відбувся районний конкурс юних аматорів художнього слова «Любов до книги нас єднає». На свято-конкурс зібралися діти-читачі віком від 5 до 15 років. За звання «Кращий читець – 2018» змагалися 12 юних аматорів художнього слова.
Конкурс проходив у два тури. Перший – «Мово моя українська», був присвячений рідній мові. Другий – «Мій улюблений герой», в якому кожен учасник представляв героя із свого улюбленого твору.
Оцінювали майстерність читання поезії та акторське мистецтво конкурсантів журі у складі: Білецької  Г. І. – начальника відділу культури райдержадміністрації, заслуженого працівника культури України; Шпаківської  Н. В. – директора районної бібліотеки, Рудницької Н. І. – директора районного будинку культури, Дорогової  В. В. – методиста районного відділу освіти, Самплавської Л. В. – заступника директора районного Будинку культури.
Серед учасників молодшої групи перше місце Кісільов Матвій              (с. Гальчин), друге Поліщук Олександра (с. Павелки), третє – Бенадицька Лілія (с. Волосів). Серед учасників старшої групи перше місце здобула – Пятковська Анастасія (с. Бровки Перші), друге –  Корнігеєва Анастасія
 (с. Мостове), третє – Горецький Владислав (с. Волиця), а приз глядацьких симпатій отримала наймолодша конкурсантка – Кісільова Женя (с. Гальчин). Гран-Прі врученно Олексюку Івану (с. Миньківці).
Отже, в який раз ми переконуємося, що конкурс розкриває нові дитячі таланти, а ще спонукає до читання книг та поезії.
















«У храмі світлім вічної любові»,   під такою назвою 23 березня для гімназистів була проведена краєзнавча година, присвячена 80-річчю від дня народження поета-земляка, перекладача, журналіста – Ліберди Ігоря Васильовича.
         Автор книги «Квартали життя», «Світанковий сад», «Питальний знак», «Чуваські народні казки», «Юман та його друзі», «Чи є в тебе бабуся?» (переклади з чуваської мови).
За багаторічну працю нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України. Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Миколи Шпака. Лауреат премії імені Михайла Клименка.


           
Книга впливає на серця і розум людей. Спілкування з книгою допомагає людині розвиватися та самовдосконалюватися. І книга розкриває свій потенціал лише тоді, коли вона належить уже не перу письменника, не видавництву, а користувачу. З новинками літератури ви можете ознайомитися, відвідавши Андрушівську районну бібліотеку і переглянувши виставку-хіт «Мозаїка книжкових новинок». Всіх бажаючих підібрати собі книгу до душі запрошуємо до районної бібліотеки.
 





20 бер. 2018 р.


Кирило Розумовський – останній гетьман України –  Гетьманщини (1750-1764р.р.). Життя цієї людини – приклад неймовірної примхливості долі. Він пройшов карколомний шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв. І незважаючи на досить суперечливі оцінки діяльності останнього гетьмана України істориками, його ім'я лишається на скрижалях  нашої історії.
         Щоб познайомити молодь із цим видатним українцем, розповісти їм про його складний життєвий шлях, а також на відзначення 290 річниці від дня народження Кирила Розумовського – українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана України, працівники Андрушівської районної бібліотеки влаштували для старшокласників Андрушівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 інформаційну панораму «Здобували славу Україні». Про життєвих дорогах К. Розумовського провела присутніх бібліотекар Наталя Галюк, а з літературою, яка розповідає про гетьмана України, ознайомила бібліограф Олена Люх.    







16 бер. 2018 р.

Аби невпинно вдосконалюватися, розвиватися та усвідомлювати всі дрібні, проте достатньо важливі нюанси нашого часу, потрібно читати якісну художню літературу тої країни, в якій народився і живеш.
         Тому і не дивно, що в стінах Андрушівської гімназії відбулося цікаве знайомство з яскравими здобутками літератури та найвідоміших її представників, адже їм була присвячена  відео презентація «Сучасна українська література». 






Сучасна українська література збагатилася багатьма новими, талановитими іменами, зокрема й жіночими, які, безсумнівно, створюють особливий колорит у світі художнього слова.
          З метою ознайомлення користувачів з творчістю українських письменниць в Андрушівській районній бібліотеці створений літературний подіум «Жіночі голоси в сучасній українській літературі». На дефіле запрошені твори кращих представниць сучасного українського письменства: Світлани Талан, Марії Матіос, Ірен Роздобудько, Оксани Забужко та Світлани Алексієвич.
         Відвідайте наш літературний подіум!







14 бер. 2018 р.


            Правова держава починається з громадянина, який розуміє, знає та поважає закони своєї країни. А завдання нашої бібліотеки постійно проводити роботу з правового виховання молоді, надавати їм допомогу в оволодінні основами правової культури, різними формами та методами бібліотечної роботи забезпечувати вільний доступ до правової інформації та правової освіти

         Ось і сьогодні, 14 березня, районної бібліотекою для старшокласників Андрушівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 проведено інтернет-урок  «Пізнай закон за допомогою Інтернет». На захід було запрошено юриста Юрченко Тетяну Вікторівну, яка провела Інтернет-екскурсію правовими сайтами, завдяки яким молодь матиме змогу знаходити потрібну правову інформацію і поліпшити свою самоосвіту.


 


7 бер. 2018 р.


                                                                                                   …І мене в сім’ї великій
                                                                                                    В сім’ї вольній, новій,
                                                                                                    Не забудьте пом’янути
                                                                                                    Незлим, тихим словом     
      У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Шевченка. Скільки років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої, непогасної любові до свого народу, своєї землі. До вшанування пам’яті  видатного художника слова, патріота України – Т.Г.Шевченка, в  районній            бібліотеці  для дорослих влаштовано розгорнуту  книжкову виставку «І лине землею Шевченкове слово…». Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України. Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості